Gramy! Jesteśmy gotowi!

2021-01-28 12:38

 

Gramy!

 

Jesteśmy gotowi!

 

zapraszamy Wszystkich Przyjaciół

Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

do zapoznania się z planem imprez

przygotowanych przez nas dla Was

i życzymy cudownych, niezapomnianych chwil.

 

29. Finał WOŚP w Krośnie

 

Już w najbliższą niedzielę kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest troszkę inaczej, ale intensywnie pracujemy całą wielką rodziną Dobrych Aniołów, by mimo pandemii i ograniczeń grać z radością na dziecięce oddziały laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

 

1. 8.Bieg „Policz się z cukrzycą”

Po raz 8. już Sztab WOŚP Krosno we współpracy z Krośnieńską Państwową Uczelnią i krośnieńskim Klubem Biegacza MOSIR organizuje Bieg „Policz się z cukrzycą”.

Tegoroczna edycja, jak wszystko, będzie nieco inna. Bieg odbywać się będzie w formie „rozproszonej". Od piątku do niedzieli uczestnicy Biegu będą mogli biegać, spacerować, chodzić na kijach.

Organizatorzy przygotowali 200 pakietów startowych, znajdują się w nich wyjątkowe krośnieńskie biegowe kominy, specjalne pasy biegacza, dyplomy i oczywiście pamiątkowe medale.

Wszystkie niezbędne informacje i regulamin można przeczytać: tutaj

Natomiast pakiety startowe można zakupić na naszych aukcjach allegro lub odebrać osobiście od środy do soboty, w godzinach 15.00-18.00,w siedzibie sztabu, w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza (hall główny), w niedzielę finałową w godzinach 8:00 - 18:00 lub do wyczerpania pakietów startowych. 

Mamy nadzieję, iż przez cały wydłużony weekend Finału (od piątku do niedzieli) na krośnieńskiej ziemi zobaczymy całe rzesze biegających, spacerujących czy chodzących na kijach uczestników Biegu. Zachęca się wszystkich uczestników biegu do udziału w biegu w elementach stroju wizualizujących Bieg „Policz się z cukrzycą” oraz udokumentowania tego faktu poprzez przesłanie zdjęcia z trasy biegu (startu, mety, etapu) na adres: sztabwospkrosno@o2.pl

 

2. Allegro pełne Krosna

Krośnieński Sztab WOŚP zmieścił na aukcjach allegro ponad 800 różnych przedmiotów. Znaleźć tu można drobne gadgety orkiestrowe, ubrania, książkowe niespodzianki, sesja zdjęciowa, wycieczka psim zaprzęgiem albo rowerowa, rejs po Solinie, odprężający masaż czy rajd konny, a także pakiety startowe Biegaczy . W ofercie znalazły się też dzieła sztuki, biżuteria, zdjęcia, wyjątkowa wyprawka dla dziecka, a nawet mała architektura – kosz na śmieci i ławkę. Prosimy szukać ofert sprzedającego wospkrosno: https://allegro.pl/uzytkownik/wospkrosno?bmatch=cl-dict210105-ctx-uni-1-2-0112 

 

3. Aukcja BWA na allegro

Jak co roku Biuro Wystaw Artystycznych włączyło się w działania orkiestry przygotowując Aukcję Dzieł Sztuki . Artyści podzielili się z nami wielkim sercem i ofiarowali swoje obrazy, fotografie, rysunki, rzeźby i inne przedmioty. Do akcji zgłosiło się około 50 twórców. Przez wiele lat aukcja wośpowa była okazją do wspólnego artystycznego spotkania w pomieszczeniach galerii, a nasze licytacje prowadzone przez charyzmatycznego dyrektora Liceum Plastycznego Zbigniewa Glenia były czymś znacznie więcej niż "sprzedaż" dzieł sztuki. W tym roku, aukcja odbywa się na aukcjach allegro. Prace przeznaczone na aukcję są prezentowane w BWA, można je zobaczyć po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie. Wszystko co ważne: http://www.bwakrosno.pl/aktualnosc-325-wielka_orkiestra_swiatecznej_pomocy_29.html

 

4. Skarbony Stacjonarne

Gościnne firmy z Krosna i okolic jak co roku przygarnęły na dłużej nasze stacjonarne puszki. Ponad 50 lokalnych sklepów cukierni, punktów usługowych zaprasza do wpłaty.

Wpłat w wyznaczonych miejscach można dokonywać do 31 stycznia 2021.

Tu znajduje się lista: http://wosp.krosno.pl/aktualnosci-8/items/skarbony-stacjonarne-juz-czekaja.html 

 

5. Sklepy Krośnieńskich instytucji kultury

Krośnieńskie (coś mi tu brakuje) też grają w Orkiestrze. Mimo trudności udało się znaleźć rozwiązanie. Puszki WOŚP znajdują się w gościnnych sklepach Centrum Dziedzictwa Szkła i Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. 

 

6. Galeria VIVO!

Galeria VIVO! przez finałowy weekend w godzinach otwarcia Galerii, zaprasza wszystkich odwiedzających, by wspólnie postarali się zapełnić wszystkie puszki WOŚPowe, które pojawią się w Galerii. Dystans społeczny należy zachować, ale żadnego dystansu do WOŚPowej puszki! Specjalnie dla bywalców Galerii, którzy wydadzą już na zakupy całą gotówkę, Wolontariusz ubrany w białą WOŚPową koszulkę będzie posiadał terminal do płatności kartą.

 

7. Wolontariusze na ulicach miasta i ich eSkarbonki

Siłą orkiestry zawsze są jej Wolontariusze. Zachowując wszelkie obowiązujące normy i zasady reżimu sanitarnego w niedzielę w godzinach 8:00 - 18:00 kwestujący Wolontariusze WOŚP pojawią się w Krośnie i okolicach. Maseczki troszkę utrudnią zobaczenie ich uśmiechu, ale wierzymy, że jak zawsze puszki się będą zapełniać.

Dla tych, którzy absolutnie nie wychodzą z domu, nie spotkają Wolontariusza, obawiają się o swoje lub innych zdrowie – są specjalne eSkarbonki. Krośnieńscy Wolontariusze oraz Krośnieński Sztab też je mają i z przyjemnością udostępniają je na swoich profilach Facebook.

Wszystkie eSkarbonki tutaj: https://eskarbonka.wosp.org.pl/lzjkyh 

 

8. Mobilna puszka WOŚP

W dniu Finału zaprzyjaźnieni ze Sztabem posiadacze wyjątkowego samochodu UŁAZ przeprowadzą akcję pod hasłem „Mobilna puszka WOŚP”. Przez całą finałową niedzielę przejeżdżać będą ulicami miasta i zatrzymywać w wyznaczonych miejscach. Trasę przejazdu opublikowana zostanie na fb i stronie wosp.krosno.pl. Mieszkańcy Krosna zwłaszcza z oddalonych od centrum miejsc będą mogli wpłacić do puszki prawie pod własnym domem. Brak gotówki w domowych skarbonkach nie będzie żadnym problemem, Wolontariusze będą posiadali terminal płatniczy.

 

9. WOŚPowe Quady

W finałową niedzielę krośnieńscy miłośnicy Quadów z Podkarpackiej Grupy Quadowej przygotowali zupełnie bezpieczną przejażdżkę na terenach przy Mosir Krosno.

W związku z trudnym czasem epidemii oprócz podstawowych zasad bezpieczeństwa będzie kilka dodatkowych obostrzeń, ale z pewnością nie będą przeszkodą dla chętnych do takiej zabawy!

 

10. Cybertech

Propozycja dla tych, którzy uczą się poprze zabawę, albo też bawią się nauką! Przyjaciele Orkiestry z Cybertechu zaproponowali wypożyczanie zestawów do nauki programowania. Niektóre z nich zbudować duże konstrukcje: dźwig, inteligentny dom, diabelski młyn oraz samochód, inne uruchomić robota, jeszcze inne tworzyć proste gry i animacje. Szczegóły akcji tutaj: https://cybertechkrosno.wixsite.com/info/wypozyczalnia

 

11. Little Geeky Handmade 

Przez ostatnie kilka miesięcy właścicielka nowo otwartej pracowni Little GeekyHandmade (ul. Żółkiewskiego 7) odnawiała stare przytulanki. Każdy z nich, po przeżyciu niesamowitej przygody, pragnie znaleźć nowy, kochający dom. Stare – zupełnie nowe pluszaki czekają.

Wystarczy przyjść do naszej pracowni, wrzucić do WOŚPowej puszki i zabrać pluszaka ze sobą!

Akcja wspiera nie tylko Orkiestrę, uczy w ten sposób pomagać, ale też promuje ekologiczne hasła "zero waste". Po co wyrzucać, skoro można naprawić?

 

12. Koncerty online

Tegoroczne WOŚPowe granie zapewnią dla wszystkich Kapela spod Rubani i Zamieszańcy. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00 a zakończy przed 20:00, tak by wszyscy mogli uczestniczyć w Światełku do nieba.

Realizacją koncertu zajmuje się zespół realizatorów RCKP, a o cud możliwości oglądania koncertu w każdym domu, czyli transmisję online zadba portal Krosno24.

 

13. Światełko do nieba

Światełka zabraknąć nie może. W największym reżimie sanitarnym, z zachowaniem wszelkich zasad dystansu społecznego tegoroczne światełko do nieba wyleci z wszystkich chętnych do jego przekazania krośnieńskich domów. Zachęcamy do ozdobienia wielkimi sercami domowych okien a punktualnie o 20:00 podświetlenie ich w całym mieście. Oświetlone serca w oknach Krosna.

Uwaga, zabawa! Przedłużmy krótkie światełko do nieba! Przysyłajcie zdjęcia aranżacji swoich okien!

 

Cały przychód z naszych imprez zasili konto
Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


 


 


Wróć