Informacja o zespołach na Finał, rynek!

2018-01-13 10:23

 

 

Ponieważ Orkiestra to przede wszystkim wspaniała atmosfera i mnóstwo dobrej energii, tak też będzie na wośpowej scenie – mimo środka zimy, a nawet na przekór temu – bardzo gorąco i słonecznie!

 

Mus!

Pochodzą z Zamościa i można powiedzieć, że są kapela rodziną. W skład zespołu wchodzą Paweł Ziarkiewicz – bębny, Grzegorz Ziarkiewicz – gitara rytmiczna, wokal główny, Bartłomiej Stanibuła „Harris“, Marcin Stanibuła „Rozztocz“ – gitara solowa, chórki. Ich muzyka to połączenie positive rock i reggae, choć sami mówią o sobie, że trudno jest określić jaki rodzaj muzyki wykonują, gdyż muzyki nie powinno się zamykać w konkretnych rodzajach czy też kategoriach. Dla nich jest to po prostu muzyka, czyli sposób na życie, relaks i największa pasja.

Zespół był wielokrotnie nagradzany na festiwalach. Mają na swoim koncie między innymi dwie „Złote Nuty Roztocza” przyznawane przez zespoł Pectus, są finalistą Lubelskiej Sceny Rockowe, brali udział w eliminacjach do opolskiego przeglądu Debiuty.

 

Jahfahrai

Zespół tworzy 7 osób, pochodzących z Dębicy, Jasła i Rzeszowa. Dobry pomysł i pasja łączy solidną, pulsującą podstawę rytmiczną, dwie charakterystyczne reggae’owe gitary i dynamiczną sekcję dętą.

Grają to co im akurat leży na sercu, nie wiążą się z konkretnym stylem. Ich muzykę można uplasować gdzieś między rockiem, reggae, ska, alternatywy i …bliżej nieokreślonego stylu. Stawiają na własną twórczość i całkiem dobrze im to wychodzi. Muzyka JAHFAHRAI była także wykorzystana w filmach „Stiudent 2” oraz „Konsumenci” w reżyserii Huberta Gotkowskiego. Krośnieńska publiczność miała okazję ostatnio ich posłuchać na lotnisku w lipcu 2017.

 

Spójrzcie i posłuchajcie, co będzie się działo... 

 

https://www.youtube.com/watch?v=mx3PBeGvDXo

 

https://www.youtube.com/watch?v=PUl1rqD8_jU

 

 

 


Wróć