Komunikat Koordynatora Zabezpieczenia Medycznego

2021-01-27 22:10

 

 

Wielkimi krokami zbliża się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście Krośnie. Ten finał jest wyjątkowy ze względu na sytuację stanu epidemicznego w Polsce, spowodowanego wirusem SARS-CoV-2.

W związki z tym chcę, Wam przekazać kilka ważnych informacji:

1. W trakcie kwestowania proszę o zakrywanie nosa i ust maseczką ochronną.

2. W miarę możliwości proszę o zachowanie dystansu publicznego, min 1,5 metra, jeśli osoba będzie wrzucała pieniądze to proszę o wysunięcie puszki przed siebie.

3. Z zapowiedzi prognoz pogodowych w dniu finału będzie zachmurzenie całkowite nieba, wiatr północno-wschodni, temp. poranna ok -5ºC w południe ok -7ºC ale odczuwalna ok -9ºC.

4. Przed wyjściem z domu pamiętajcie o spożyciu wysokokalorycznego posiłku - śniadania.

5. Ubierzcie się na tzw. cebulkę, czyli trzy warstwy, np. bielizna termoaktywna, bluza, kurtka, grube skarpety wygodne buty, czapka rękawiczki.

6. Pamiętajcie również o zabezpieczeniu twarzy kremem o jak najmniejszej zawartości wody, np. wazeliną kosmetyczną, na usta pomadkę.

7. Jeżeli będziecie bardzo długo przebywać na otwartej przestrzeni, to proponuję zaopatrzyć się w termos z gorącą dobrze osłodzoną herbatą.

8. Gdyby zdarzyło się tak, że doszłoby do nagłego pogorszenia stanu zdrowotnego, kontuzji lub urazu, powiadomcie o tym fakcie Sztab lub mnie telefonicznie - 576 243 745.

9. Jeżeli doszłoby do nagłej ostrej sytuacji, zdarzenia, wypadku, dzwońcie na telefony alarmowe: 999 lub 112.

Życzę powodzenia i bezpiecznego kwestowania ????

Wacław Szafarz
Koordynator Zabezpieczenia Medycznego ❤️❤️❤️

Wróć