Próba bicia rekordu w Resuscytacji Krążeniowo- Oddechowej.

2016-12-27 22:43

SIEMA !

W tym roku organizujemy trzecią edycję bicia rekordu w RKO. W pierwszej edycji wygrała Sylwia Macnar- uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie, która skutecznie wykonywała resuscytację przez 1 godzinę. W drugiej edycji najlepszy wynik uzyskał Naczelnik OSP Głowienka, Pan Marian Płoucha wykonując RKO przez 2 godziny 45 min.

 

Już dziś zapraszamy Państwa do udziału w tegorocznym biciu rekordu w RKO; próba polega na jak najdłuższym wykonywaniu resuscytacji przez jedną osobę. Kiedy sędzia (ratownik, bądź pielęgniarka) zauważy jakiś błąd, osoba która podchodzi do próby musi się poprawić bądź przerwać resuscytację, jeśli nie jest wstanie jej skutecznie wykonywać. Błędy które będą brane pod uwagę to złe miejsce ucisku, jak i nie odpowiednia głębokość wykonywanej resuscytacji. Możliwość podejścia do próby za wrzutę do puszki.

 

Trzeciej edycji dołączą także się członkowie Studenckiego Koła Honorowych Dawców Krwi PWSZ w Krośnie, występując w roli sędziów podczas bicia rekordu. A także na stoisku w hali wyjaśnią wszystkie państwa wątpliwości na temat honorowego oddawania krwi.

 

Do próby może podejść każdy; nie musi być to osoba z personelu medycznego. Wszyscy mogą podejść i spróbować swoich sił w skutecznym wykonywaniu Resuscytacji  Krążeniowo-Oddechowej.

W tym roku pragniemy zaprosić Państwa również na pokazy, które organizujemy wspólnie z Krosno112.  A będą to pokazy:

 

Strażackie - Od godziny 12.00 będą do dyspozycji i oglądnięcia dwie jednostki OSP Krosno- Białobrzegi i OSP Krosno-Turaszówka. Natomiast około godziny 14:30 będzie miał miejsce pożar auta, który uległ wypadkowi.


Pierwszej Pomocy- będą one prowadzone od godziny 11.00 przez ratowników z Krośnieńskiej “Naftówki”. Ratownicy wyjaśnią wszelkie wątpliwości, gdy ktoś nie będzie pewny swoich czynności przy wykonywaniu RKO jak i innych zagodnieniach związanych z pierwszą pomocą.

O godzinie 19:00 zapraszamy Państwa pod RCKP by udać się na Rynek. Odbędzie się uroczysty przemarsz z udziałem wozów strażackich. W czasie ‘puszczania światełka do nieba’ wszystkie wozy strażackie będące na płycie rynku uruchomią sygnały świetlne i dźwiękowe.
 

 


Wróć